O nas

Historia Willi Karkonoskiej

Nasza karkonoska przygoda rozpoczęła się  w Kowarach. Przytulny apartament w starej kamienicy stał się odskocznią od całotygodniowej gonitwy.

„Wobec potęgi gór prościej odkrywa się siebie, a przynajmniej to, że większość granic  i lęków to tylko ułomność naszego umysłu, poza którą zaczyna się wolność… ”
(Jacek Teler)

Tu wypoczywaliśmy, zwiedzając górskie szlaki Karkonoszy i byliśmy cały czas razem – my , dzieci oraz pies. Okazało się, że dotychczasowe życie nie było dla nas w pełni satysfakcjonujące – nie do końca byliśmy w nim sobą, a wracając do Stargardu z niecierpliwością odliczaliśmy dni do kolejnego weekendu w górach.

To skłoniło nas do podjęcia decyzji, która zdaniem wielu osób świadczyła o utracie resztek rozumu – zamieszkamy w Karkonoszach!

„W górach można stracić życie, na nizinach można je przegapić”
Martyna Wojciechowska

Poszukując miejsca z duszą, historią oraz unikalnym charakterem trafiliśmy na  pensjonat Abir – od razu wiedzieliśmy, że to będzie nasze miejsce na Ziemi – nasza Willa Karkonoska. Wierzymy, iż stanie się takim miejscem również dla Was i że zakochacie się w nim równie mocno jak my.

Opinie

Relaks w nowoczesnym wydaniu

Willę przygotowywaliśmy z myślą o osobach  kochających góry oraz pragnących aktywnie spędzić czas, zachowując przy tym unikalny charakter tego miejsca. Oddajemy Wam do dyspozycji 10 pokoi – 2, 3, 4- i 5-osobowych. Udostępniamy też dwupoziomowy apartament na Kowarskiej Starówce dla maksymalnie 6 osób.

U nas możesz bezpłatnie relaksować się w saunie, korzystać z siłowni, biesiadować przy grillu oraz odpoczywać w ogrodzie. Pamiętając o  najmłodszych poszukiwaczach górskich przygód, stworzyliśmy w ogrodzie plac zabaw. Jeżeli jesteś miłośnikiem sportów górskich, z pewnością ucieszy Cię możliwość skorzystania z narciarni oraz przechowalni rowerów. Ulubionym miejscem naszych Gości jest Chata Myśliwska Antoniego, w której przy cieple kozy i pieca zregenerujesz siły po górskiej wędrówce.

Przystań dla odkrywców

Willa Karkonoska jest idealnym miejscem na rozpoczęcie Twojej przygody. Jej położenie na skrzyżowaniu turystycznych szlaków sprawia, że stanowi świetną bazę wypadową do górskich wypraw. Jeżeli masz w sobie duszę odkrywcy, poczujesz się u nas jak w domu.